Każdy chce wiedzieć „WTF idzie dalej z Bitcoinem“.

To, co dzieje się teraz, szybciej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, jest to, że „Bitcoin przechodzi od ezoterycznego atutu frędzli do głównego nurtu“.

To dlatego jesteśmy jeszcze na początku gry.

Q4 był epicki dla największej kryptokurrency na świecie. Z 160% tendencją wzrostową w tym kwartale, 4Q20 stał się drugim najlepszym po 4Q 2017, w którym BTC zanotował ponad 210% zysków i osiągnął 20 tys. dolarów.

Tym razem kwartał ten rozpoczął się od około 10 500 dolarów i przepchnęliśmy kilka rekordów wszech czasów, a ostatni z nich wyniósł właśnie dziś ponad 28 500 dolarów.

Nocujący nie rozumieją jednak, dlaczego tak się dzieje.

Youtuber KSI z 6,4 mln zwolenników zapytał o to, co dzieje się z cyfrowym zasobem w dniu, w którym po raz pierwszy przeskoczył 28 tys. dolarów.

Bitcoin akcji cena dostał kolejny no-coiner Sara Mauskopf, współzałożyciel i dyrektor generalny opieki dziennej i rodzicielstwo wyszukiwania aplikacji Winnie zapytać o tej „numer tylko iść w górę“ technologii.

„Czy ktoś rozumie dlaczego? Nie narzekając tylko próbując nadać sens temu, co się dzieje…“ to było jej dokładne pytanie.

Nawet chińskie media państwowe wciąż zamieszczają artykuły o Bitcoin Compass, z najnowszym, zatytułowanym „Dlaczego Bitcoin wielokrotnie łamie swoje ATH“.

„To, co dzieje się teraz – i dzieje się szybciej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić – jest to, że Bitcoin przechodzi z frędzlowej aktywa ezoterycznego do głównego nurtu“, powiedział Matt Hougan, dyrektor inwestycyjny Bitwise Asset Management.

„Jeśli to idzie do głównego nurtu, to jest tylko tyle pieniędzy na uboczu, że będzie musiał przyjść i ustanowić pozycję, która pozostawia mnie bardzo byczą na 2021 rok.“

Nieustanny popyt

W międzyczasie, Bitcoiners rzucają ostrożność na wiatr i idą aż do środka. Jak napisał jeden z degenów na Twitterze: „Sprzedałem swój dom i pożyczyłem od moich 401k dwa razy, żeby kupić Bitcoin i zrobiłbym to ponownie po obecnych cenach.“

To nie jest pierwsze i nie będzie ostatnie.

Ostatnio, Bitcoiner Peter McCormack również podzielił się, jak wziął 46.250 dolarów pożyczki na początku tego miesiąca i kupił 2,55 BTC z niego. „Może zrobić to jeszcze raz kilka razy“, powiedział wtedy.

Bitcoin jest rzeczywiście na dobrej drodze do swojej najdłuższej miesięcznej passy wygranej od ponad roku.

Dzięki temu, że banki centralne na całym świecie prowadzą kampanię debetowania walut fiatowych, ludzie zdają sobie sprawę z wartości twardego aktywa, które nie tylko ma stałą podaż, ale oferuje asymetryczne zyski.

Właśnie w tę niedzielę prezydent Donald Trump podpisał ustawę stymulującą o wartości 2,3 biliona dolarów. Nowe bodźce sprawdzają, spadający dolar amerykański, a Brexit napędza apetyt na ryzyko inwestorów.

Ludzie coraz częściej postrzegają Bitcoin jako zabezpieczenie przed słabością dolara i ryzykiem inflacji.

Według Edwarda Moya, starszego analityka rynku w Oandzie, popyt na Bitcoin jest „nieugięty“. „Bitcoin jest nadal modny w handlu na Wall Street i to może nie odejść“, napisał. „Zmienność pozostaje na wysokim poziomie, ale na razie wygląda na to, że będzie przyciągał nabywców przy każdym większym spadku.“

Każdy chce wiedzieć „WTF idzie dalej z Bitcoinem“.
Nach oben scrollen