Departament Sprawiedliwości ekstradycji domniemanego operatora górniczego Ponzi BTC z Panamy

Przywództwo AirBit Club zebrało się w Nowym Jorku i zostanie oskarżone o kradzież „składek członkowskich” w celu finansowania masowych wydarzeń marketingowych i wystawnego stylu życia.

Zgodnie z poniedziałkowym ogłoszeniem Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i Południowy Okręg Nowego Jorku dokonały ekstradycji z Panamy lidera rzekomego programu Ponzi AirBit Club

Gutemberg Dos Santos jest jednym z sześciu operatorów AirBit Club postawionych w stan oskarżenia i ostatnim, który przyjechał do USA, aby stanąć przed SDNY. Dos Santos jest podwójnym obywatelem Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Władze początkowozatrzymano pięciu z sześciu w sierpniu , a szósty organ unikał go do października.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że Bitcoin Revolution sprzedawał „członkostwa”, które obiecywały gwarantowane zwroty. Sześciu operatorów reklamowało swoje zyski jako produkt operacji wydobywczych klubu i strategii handlowych. Według Departamentu Sprawiedliwości te operacje nie istniały. Zamiast tego składki członkowskie zostały przeznaczone na finansowanie dalszego marketingu na całym świecie, w tym masowych imprez rekrutacyjnych nowych członków i stylu życia odrzutowego.

Niektóre z tych wydarzeń są widoczne na wciąż aktywnej stronie internetowej AirBit Club, a ostatnie odbyło się w Sao Paulo w Brazylii w zeszłym roku

Jednym z sześciu oskarżonych był Scott Hughes, rzecznik Kalifornii, który Departament Sprawiedliwości twierdzi, wspomagany lidera AirBit Klubu „poprzez, między innymi, pomaga usunąć negatywne informacje o AirBit Club i Vizinova z Internetu” – ewentualnie grożąc garnitury zniesławienia do zamknąć sprzeciw.

Hughes jest również oskarżony o pomoc w praniu dochodów za pośrednictwem różnych kont klientów.

Jednym z najbardziej znanych schematów Ponzi w kryptowalutach jest PlusToken, w którym ostatnio chiński rząd skonfiskował aktywa kryptograficzne o wartości ponad 4 miliardów dolarów .

Departament Sprawiedliwości ekstradycji domniemanego operatora górniczego Ponzi BTC z Panamy
Nach oben scrollen